Kilpailuaikataulut

Kilpailun aikataulu on päivitetty 23.6.2020 klo 18.25!

Torstai 25.6.2020

Suorituspaikat (1 tai 2) on merkitty sarjojen perään. Miesten ja naisten A-kilpailuissa suoritetaan kilpailijaesittely kentällä ennen lajien alkamista.


KuulaKiekkoKorkeusLisälajit
12.00


Pyörätuolikelaus 100m (1. startti)



Paraurheilijoiden pituushyppy
12.15


M 100m (1. startti)
12.30


N 100m (1. startti)



Paraurheilijoiden tuolikeihäs
13.00
P15 (1)N17/19/22 (1)


M19 (1)Paraurheilijoiden juoksut
13.10


M 100m (2. startti)
13.20


N 100m (2. startti)
13.30


Pyörätuolikelaus 100m (2. startti)
14.00T/P9 (2)T/P11 (2)T/P13 (2)
14.30
N17/19/22 (1)
M 200m
14.45


N 200m
15.00


Pyörätuolikelaus 200m
15.15
T15 (2)


T/P9 (1)

15.30T/P13 (2)


16.00

T/P9 ja T/P11 (2)
16.15T/P15 (1)M17/19/22 (1)

17.00N17/19/22 (2)T/P13 (2)

17.45M17/19/22 (1)


18.00
Miesten ja naisten
A-kilpailu (1)
T/P15 (1)
18.30T/P11 (2)


Lauantai  27.6.2020

Miesten ja naisten A-kilpailuissa suoritetaan kilpailijaesittely kentällä ennen lajien alkamista.



KuulaKorkeus
14.00
Miesten A-kilpailu
14.30Naisten A-kilpailu
15.30
Naisten A-kilpailu
15.45Miesten A-kilpailu